Серотонін – нейромедіатор. Його часто описують як «гормон
радості та щастя», втім його реальна біологічна функція складніша: він модулює
пізнання, нагороду, навчання, пам'ять та численні фізіологічні процеси, такі як
блювання та звуження судин. нейромедіаторної дії
Серотонін присутній у головному мозку, крові, кишечнику та сполучній тканині. Він бере участь у процесах скорочення кровоносних судин, передачі нервних імпульсів та підтримці нормального стану головного мозку.
Серотонін необхідний для загального здоров'я та відчуття добробуту, саме назва даного нейромедіатора часто асоціюється з гарним настроєм. В даний час біологічні механізми серотоніну в головному мозку залишаються до кінця не вивченими, проте в ході попередніх досліджень вчені прийшли до висновку, що низький рівень серотоніну взаємопов'язаний із розладами настрою, і він може відігравати певну роль у розвитку депресії.
Зниження рівня серотоніну в головному мозку може бути причиною порушення пам'яті та поганого настрою. Крім того, воно негативніше позначається на стані здоров'я людей, у яких раніше була діагностована депресія.
Порушення обміну серотоніну, зокрема його низький рівень у певних ділянках мозку, та функції серотонінових рецепторів впливають на патогенез депресивних та неспокійливих станів, неврозів, шизофренії, алкоголізму, наркоманії та інших психічних розладів. Низький рівень серотоніну викликає у людини агресивну поведінку та озлобленість.
Низький рівень серотоніну в мозку людини спричинює характерні для депресії та неврозів симптоми. Так, зокрема, дефіцит серотоніну в головному мозку та спинномозковій рідині виявлено у хворих із важкими станами депресії, що здійснювали суїцидальні акти (самогубства).
Дуже цікаво!!
ВідповістиВидалитиДякую за за цікаву інформацію 💕💕💕
ВідповістиВидалитиДуже хороша інформація і змістовна!😉
ВідповістиВидалити