субота, 11 грудня 2021 р.

Серотонін: що це і для чого він потрібен?

Серотонін – нейромедіатор. Його часто описують як «гормон радості та щастя», втім його реальна біологічна функція складніша: він модулює пізнання, нагороду, навчання, пам'ять та численні фізіологічні процеси, такі як блювання та звуження судин. нейромедіаторної дії


спеціальних(серотонінергічних) ділянках центральної нервової системи та участі в реалізації складних інтегративних психічних функцій, серотонін здійснює регуляторні ефекти щодо діяльності гладких м'язів та, відповідно, функцій серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, бронхів, модулює розвиток запальних та алергічних процесів згортання крові У центральній нервовій системі людини серотонін виконує функцію медіатора для спеціальних серотонінергічних нейронів та модулятора дії інших нейротрансмітерів.

Серотонін- це нейромедіатор, який може впливати на настрій. Відомо, що продукти харчування, що містять незамінну амінокислоту, відому як триптофан, сприяють синтезу серотоніну. До таких продуктів, що допомагають природному підвищенню рівня біологічно активної речовини, відносять лосось, яйця, шпинат та ін.

Серотонін присутній у головному мозку, крові, кишечнику та сполучній тканині. Він бере участь у процесах скорочення кровоносних судин, передачі нервних імпульсів та підтримці нормального стану головного мозку. 

Серотонін необхідний для загального здоров'я та відчуття добробуту, саме назва даного нейромедіатора часто асоціюється з гарним настроєм. В даний час біологічні механізми серотоніну в головному мозку залишаються до кінця не вивченими, проте в ході попередніх досліджень вчені прийшли до висновку, що низький рівень серотоніну взаємопов'язаний із розладами настрою, і він може відігравати певну роль у розвитку депресії. 

Зниження рівня серотоніну в головному мозку може бути причиною порушення пам'яті та поганого настрою. Крім того, воно негативніше позначається на стані здоров'я людей, у яких раніше була діагностована депресія.

Порушення обміну серотоніну, зокрема його низький рівень у певних ділянках мозку, та функції серотонінових рецепторів впливають на патогенез депресивних та неспокійливих станів, неврозів, шизофренії, алкоголізму, наркоманії та інших психічних розладів. Низький рівень серотоніну викликає у людини агресивну поведінку та озлобленість. 

Низький рівень серотоніну в мозку людини спричинює характерні для депресії та неврозів симптоми. Так, зокрема, дефіцит серотоніну в головному мозку та спинномозковій рідині виявлено у хворих із важкими станами депресії, що здійснювали суїцидальні акти (самогубства).

 


3 коментарі: